iPhoneclub Live Blog WWDC 2008 Keynote (We zijn begonnen)

Aanstaande maandagStraks is het zover: de keynote van Steve Jobs op WWDC. Minstens twee belangrijke aankondigingen kunnen we daar verwachten, die beide voor iPhone-gebruikers grote veranderingen teweeg zullen brengen: de App Store en de volgende generatie iPhone (toch Steve?). Natuurlijk zullen we tijdens de keynote gaan livebloggen om jullie (bijna) realtime op de hoogte te brengen van het laatste nieuws. We gebruiken daarvoor een nieuwe oplossing: CoverItLive. Maandagavond 9 juni vanaf 18:30 uur Nederlandse tijd gaat de liveblog van start.
We gaan weer verder met CovertLive (zucht)
LET OP: Het is niet nodig deze pagina te verversen (refreshen). Het liveblog-venster scrollt automatisch mee. SVP de nieuwspagina niet steeds refreshen om de serverload binnen de perken te houden!
———–
CoverItLive werkt niet, dus we gaan verder op de “oude” manier via WordPress. Refresh a.u.b. niet te vaak. Reacties zijn toegestaan, maar zullen niet onmiddelijk verschijnen.
19:06 De lichten gaan uit.
19:07 Het publiek begint te juichen, het gaat beginnen! Achterin de zaal ontstaat rumoer… iets met Coldplay?
19:08 Steve is op het podium.
19:09 “We’ve been working real hard on some great stuff that we can’t wait to share with you”, zegt Steve. Er zijn 52.000 bezoekers op WWDC 2008. Er komen drie onderdelen aan bod: Mac, Music en iPhone. Het gedeelte over de iPhone bestaat uit drie delen: Enterprise, SDK en nieuwe functies voor eindgebruikers.
[Live video kijken? Ga naar twitlive.tv]
19:13 De zakelijke wereld heeft massaal meegedaan aan het betaprogramma: zo’n 35% van de Fortune 500-bedrijven doet mee. De iPhone krijgt Exchange-ondersteuning ‘out of the box’. Steve noemt functies die we in maart ook al hebben gehoord.

19:14 CTO’s van verschillende bedrijven hebben interesse getoond. Er wordt een video getoond waarin het doorzoeken en filteren van contactpersonen wordt gedemonstreerd.
19:16 Disney, het leger en andere organisaties zijn dol op de iPhone. Het volgende onderwerp is de SDK. Scott Forstall komt op het podium en vertelt dat met de SDK de native API’s en tools die intern worden gebruikt, ook ter beschikking komen aan exteren gebruikers. Scott praat over de API’s en frameworks op de iPhone die overeenkomen met OS X.
70 reacties
apoZ
Ready!!!! Zooo spannend!!
Niekw
Is het ook mogelijk om de keynote live te kijken?
En op welk tijdstip word dat dan?
ricardo
nice
zal je dit ook kunnen zien in de widget ?
ik kan al haast niet wachten
ik zal een grote pauze inlassen in men blok van maandag avond :d
iPhoneclub (JP)
De keynote wordt voor zover wij weten nergens live gestreamd. De keynote wordt als video pas na het evenement beschikbaar gemaakt (meestal binnen een paar uur).
ricardo
vroeger was dit wel het geval
maar ze zijn er jammergenoeg mee gestopt
SneakerStyle
Het is best grappig als ik er zo over na denk; vorig jaar heb ik het allemaal niet gevolgd, ik wist wel van de iphone maar was meer iets waar andere over spraken. Het lag allemaal ver van me af.
Er is iets gebeurt in dat jaar, ik heb veel meer met apple gewerkt, gezien en gehoort. Heb inmiddels mijn 16gb iphone en wacht met veel spanning af op een 2de generatie iPhone met 32 gb. Ik verheug me echt!
grappig,
SneakerStyle
Mackjenzie
@ Sneaker: You’ve been infected by the apple virus! Moehahahahaaa!
Joris
Ik heb er heel veel zin in, hopelijk hebben ze meteen de nieuwe iPhone in de apple strore.
truckdiver
AAAAAAAAH ik altijd gedacht dat het dinsdag was.
Maandagavond moet ik weg!
djudjudju
iPhoneFeak
Hoe lang duurt die keynote? 1 uur 2 uur?
Kan niet wachten…
hahaha lol deze kwam ik laatst tegen op youtube
iPod keynote 2001
Niekw
@ Sneaker
Ik weet precies wat je bedoelt 😉
Als ik de iPhone niet kende, had ik nooit een iPod Touch gekocht.
Als ik de iPod Touch niet had gekocht had ik nooit een Mac gekocht…
Dus allemaal dankzij de iPhone dat ik Apple fan geworden ben 😛
Ruud
Gaan jullie ook foto’s laten zien?
iPhoneclub (JP)
@Ruud: Jazeker. Het wordt een heel interactief en multimediaal gebeuren 🙂
Denni
@Niekw de iPhone is net zo een overhaler als de iPod ja 🙂
Cedric_iphone
Nou , dit ga ik 100% zeker bekijken , hoop echt dat de nieuwe iphone word voorgesteld.
Bedankt iphone-club !!
sashimi
Hier heb ik zin in! Erg leuk dat jullie het semi-live bijhouden. Blijft er toch nog iets over van de oude spanning die voorheen in de live-streams zat. Alhoewel… net terug van weggeweest en de ongeveer 43 pagina’s sinds 8 mei doorgebrowsed… Ik heb zo’n idee dat ik nu wel weet wat er op de WWDC gepresenteerd gaat worden! 🙂
oscar
all set!
@sashimi: whahaa dat is ook mijn vrees…hoe moet dat als ik straks terug kom van vakantie, nu alvast een middagje iphonclub-archief-doorspitten inplannen?
iPhoneFeak
Ze gaan zeker weten de 3G iPhone uitbrengen daar had steve het vorig jaar al over
kijk maar eens hier en dan op Watch iPhone introduction dan om 24:03 (tijd in het filmpje) heeft steve het erover dat ze plannen hebben voor 3G telefoons in de toekomst!
miel
gaan jullie daar ook heen?
Robin
Hehe maar ik was vandaag in de Dixons en daar hadden ze de ipod touch niet meer!
Jonathan Hogervorst
Ik doe mee 🙂
Nick
iPhone is mijn eerste Apple-product… Ben nu al aant overwegen een Mac te kopen (mja, t geld he) en die nieuwe iPhone wil ik zeker!
Eppo
Werkt zeker niet op de iphone?
cesaf
ooow bijna kan niet wachten!!!!!!!!!!!!!!
en de nieuwe iphone wil ik zekers.
iPhoneclub (JP)
@Eppo: Het zou ook op de iPhone moeten werken, alhoewel ik het nog nooit “live” heb gedaan. Het is gewoon een iframe en de “widget” wordt prima weergegeven.
mtc
kan je m dan ook krijgenzonder abbenoment (heb ik nu maar ik hoorde dat dat niet maar kan)
bram
Heb hetzelfde als sneaker 🙂
Maar ik vond vroeger iPod veel te duur, maar nu zijn ze niet zo duur meer en zijn ze het geld waard.
Apple PC’s niet, deze blijven duur voor wat je maar krijgt.
Wss ga ik een iPhone gebruiken als MP3 en internetbrowser.. Ik stop er wel een Simkaart in waarop je kan blijven internetten zodra je krediet op is 😀
Nooit als GSM, ik blijf bij Nseries van nokia omwille van de goede feautures en vooral super foto kwaliteit!!(haat me nu niet plz!!!)
yip
Shit maandag, heb ik ook al nederlands elftal. Wordt een lange avond!!!!!!!
iMario
kan ik eindelijk de calender van de iPhone ook es gebruiken:p
iPhoneclub (JP)
De gemiddelde keynote duurt ongeveer een uur. Je bent dus om 20:00 uur uiterlijk klaar (exclusief nazit) en dat is ruim op tijd voor Nederland-Italië 😉 (want dat begint om 20:45 uur).
ewout
Ben zeer benieuwd,
Mijn broertje gaat vrijdag naar the USA en gaat zeker maandag naar the apple store in NY. Hopelijk verkopen ze deze nieuwe generatie iPhone al.
Spannend!
Niek
@ Bram
Apple maakt geen pc’s, maar Mac’s 😉
En je krijgt zeker wel waard voor je geld, Apple bied, zoals je merkt op de iPhone, gewoon veel meer bijzondere features die andere fabrikanten niet hebben.
Ruud
@iPhoneclub (JP): Ow, wouw, I’m with you.
sjowol
volgens mij ben ik de enige die geen ruk om dat 3g ding geef… 😛
maar jullie (jp en gonnie i presume) zitten dus in SF van het weekend? jullie zijn van harte welkom om ff in LA langs te wippen achteraf hoor! zou gezellig zijn
sjowol
ok ok, ik lees net op het iphorum dat jullie niet zelluf gaan helaas, tot begin 2009 danmaar 😉
Batalhador
Ik geef er ook niet veel om hoor sjowel,
de iphone die er nu is is goed genoeg voor mij 😛
Bram
@sjowol: Via wie krijgen we dan de live info binnen en zal die in het Nederlands zijn?
Grample
Wordt een mooie avond zeg ! Eerst keynote daarna EK 🙂
iPhoneclub (JP)
Voor alle duidelijkheid, alhoewel het volgens mij al redelijk helder in de nieuwspost stond: We zijn niet zelf aanwezig op de WWDC en zullen dus “vertalen” van de live blogs zoals die traditioneel op Engadget/Gizmodo / AppleInsider / etc worden gedaan. Dit betekent dat je het nieuws met een lichte vertraging van hoogstens 30 seconden bij ons kunt lezen. Wat wij als extra kunnen bieden is dat het Nederlands is, dat je bij ons rechtstreeks op het nieuws kunt reageren, dat er een aantal polls langs zullen komen en dat het sowieso gezelliger is 🙂 Spreekt je dat aan, dan tot maandag. Vind je het niets, dan no hard feelings 😉
Overigens nog wel een extra opmerking: tijdens de keynote zal het forum tijdelijk dicht worden gezet in verband met de serverload.
stephan
ewout
als het maandag gepresenteerd word kun je niet meteen die 3g kopen hoor
denk dat je dan nog effe paar weke moet w88 of meschien eerder we zullen zien
aap
-Was al verwijderd
DrumMeister
Zeggen dat er geen Live uitzending is 😮
Hier wordt alles een uur voor de keynote tot een uur erna nog uitgezonden:
http://www.thedigitallifestyle.tv/
Jeldsin
@ricardo:
Op macrumours wordt er live gestreamd
”WWDC kicks off on Monday, June 9th. MacRumors.com will be providing live coverage of the keynote speech.”
Thom
@Bram, iPhone gebruiken zonder de GSM functie? Dat is gewoon een iPod Touch!
Thomas
kom op jongens..wie gaat dit nou kijken.
das tijdens het EK!!!
en ook nog eens een wedstrijd uit de poule van Nederland
das tog nog wel veeeeel belangrijker dan Iphone lijkt me…
iPhoneFreak
hmmmm, nog 18 uurtjes 😛 🙂
@ DrumMeister :
Dat zou dan deze moeten zijn:
iPhoneFreak
hmm hij laat ‘m niet zien als je je bericht edit:
@DrumMeister:
Dat zou dan deze moeten zijn:
edit: hij laat ‘m helemaal niet zien…
iPhoneclub (JP)
@iPhoneFreak: Wat wil je laten zien? Neem anders even contact op via het contactformulier.
iPhoneFreak
@iPhoneclub (JP):
de embed code van de die site maar die pakt ie niet om een een of andere reden (het is gewoon HTML)
iPhoneclub (JP)
HTML gaat niet werken. Dat zou een te groot veiligheidsrisico zijn als iedereen dat mag 🙂
Mallezie
Voor de mensen die toch een paar uur langer geduld hebben, en het semi-live willen zien.
Macrumors brengt je spoiler-vrij op de hoogte wanneer de keynote online staat.
http://www.macrumors.com/2008/06/02/wwdc-2008-spoiler-free-keynote-stream/
Moet je wel zorgen dat je die paar uur van alle sites met nieuws wegblijft.
De link wordt verwacht tussen 11 en 3 deze nacht, afhankelijk van hoe snel alles bij apple gaat.
iPhoneclub (JP)
De reacties zijn vanaf nu dichtgezet voor dit nieuwsitem, om te voorkomen dat iedereen straks massaal deze pagina gaat verversen. Voor alle duidelijkheid: een REFRESH is NIET nodig. Het liveblogvenster scrollt vanzelf mee!
iPhoneclub (JP)
De reactiemogelijkheid is weer open. We zien wel waar het schip strandt.
Griffin
waar kan ik dat wordpress vinden? of is dat de reacties? en waarom is liveblog niet meer mogelijk?
iPhoneclub (JP)
Dit is de reacties.
oscar
Met de radio van iPhonealley op de achtergrond is het niet zo nodig om elke minuut te refreshen.
Mathijs
waar is WordPress?
Peet
Ik weet als geen ander hoe het is om in spanning te wachten tot het verschiijnen van een nieuw product. (ik zit met smart te wachten op de Diamond namelijk)
Jammer dat enthousiaste mensen zoals jullie nu een beetje het schip ingaan doordat het ‘live’ van het live af gegaan is.
Iig veel plezier met de nieuwtjes 🙂
Emiliovetkamp@gmail.com
wat crap zeg die radio is slecht!
Laibo
http://www.nu.nl/news/1605418/51/%27T-Mobile_gaat_iPhone_verkopen_in_Nederland%27.html
T-Mobile de provider die de iPhone gaat verkopen in NL???!??
Alpaca
is steve al begonnen?
Marcel
Ik zie niets? Gaan jullie in deze reacties schrijven? Een aparte pagina?
Signs2008
http://www.dft.nl/nieuws/4192422/_T-Mobile_exclusieve_aanbieder_van_nieuwe_iPhone__.html?p=1,2
Snowgasm
19:15: ik zie nog niets verschijnen. Komen de updates op deze pagina? Of mis ik wat?
Fresh
Op http://www.iPhoneFreakz.com werkt CoverItLive wel…
Kevin
Waarom zie ik geen nieuws hier? dit is toch gewoon de wordpress?
Mathijs
Hoe komen jullie aan die informatie?
Jocheminho
http://keynote.macscoop.com/
iPhonefann
op http://www.macrumorslive.com kun je ook een liveblog volgen met foto’s! alleen is het in het engels.
OHPO
Waarom gebruikt Steve nog steeds de oude iPhone, ik denk niet meer dat de nieuwe komen gaat, vanavond 😐