Shazam gebruikt iOS 5-notificaties voor reclame

Shazam gebruikt reclame in push notificaties. Toen een gebruiker ze daarop wees, gaf Shazam echter de schuld aan de gebruiker. Die had zelf ervoor gekozen om de push notificaties te ontvangen. In de voorwaarden van Apple staat echter dat je geen reclame mag sturen.
Gonny van der Zwaag | iCulture.nl -

shazam-pushDe notificaties in iOS 5 zijn minder opdringerig dan voorheen. Toch betekent het niet dat ontwikkelaars ze overal voor mogen gebruiken. Reclame is bijvoorbeeld niet toegestaan. De makers van Shazam hadden dat niet goed begrepen. Ze toonden een reclamebanner voor een wedstrijd die ze organiseren. Een gebruiker, die toevallig ook een bekende iPhone-ontwikkelaar is, zag de advertentie op zijn iPhone verschijnen en nam contact op met Shazam. Die reageerden echter op een onverwachte manier: dat hij advertenties te zien kreeg, was zijn eigen schuld.


Hij had namelijk zelf de push notificaties ingeschakeld en daarmee ingestemd (opt-in) met het ontvangen van de berichten. In de voorwaarden van het iOS-ontwikkelaarsprogramma staat duidelijk dat de push notificaties niet bedoeld zijn voor promotionele berichten. Ze moeten nuttige informatie bevatten, zoals de melding dat een bepaalde vriend je is gaan volgen. Toen uiteindelijk tot Shazam doordrong dat reclame niet is toegestaan, beloofden de makers ernaar te gaan kijken. Hopelijk doen ze dat vóór aanstaande dinsdag, als iOS 5 naar het grote publiek wordt uitgerold. Het relaas is hier te vinden: Shazam’d. Overigens heeft de app Magic Piano ook de neiging om wel heel erg veel (dagelijkse) reclame te sturen voor de liedjes die ze voor €0,79 via de app verkopen.

Shazam is een app waarmee je liedjes kunt herkennen. Je laat de iPhone een paar seconden meeluisteren met de muziek die je bijvoorbeeld in een café hoort – en de app laat vervolgens zien om welke artiest, welk nummer en welk album het gaat. Sinds kort is het herkennen van nummers met de gratis versie van Shazam-app weer onbeperkt mogelijk, maar hopelijk gaat Shazam dat niet op andere manieren proberen te compenseren.

Downloaden: Shazam (gratis)

Informatie

Laatst bijgewerkt
9 oktober 2011 om 8:51
Onderwerp
Categorie
Muziek

Reacties: 26 reacties

  1. “maar hopelijk gaat Shazam dat niet op andere manieren proberen te compenseren”

    Daar lijkt het nu inderdaad wel op!

  2. Je kan per applicatie zo instellen of je het wel wilt gebruiken of niet dus geen probleem

  3. Echt slecht van shazam…maar als ze dat blijven doenga ik naar soundhound. Maarja eigenlijk…waarom sowieso notificaties voor zon app?

  4. Idd push weegt op je batterij.. Dus enkel op nuttige badges apps zoals IM

  5. Ik kreeg ook steeds irritante reclame push berichten van ebuddy over ebuddy XMS of zo. Is gelukkig gestopt.

  6. Ik begrijp uperhaupt niet waarom mensen nog blijven steken op shazam, soundhound is vele malen beter. 🙂

  7. Talking Tom cat (2) en 777 poker kunnen er ook wat van..

  8. Zodra ik wordt gespammed gaat de app er per direct af.

  9. Ik gebruik SoundHound en je merkt niet eens dat de app geïnstalleerd is…

  10. Zodra een app ook maar even reclame via de notificaties laat doorkomen dan is het per direct delete en 1 ster met een mededeling dit snel aan te passen

  11. Simpel op te lossen door je notificaties voor Shazam uit te zetten?
    Hoewel, ben al tijd geleden overgestapt naar Soundhoud

  12. Dan maar soundhound downloaden, is toch beter…

  13. iOS5 komt woensdag avond toch pas als download beschikbaar…. (als we de keynote van apple tenminste kunnen vertrouwen… 12 oktober amerika)

  14. @wollie: Ik denk éérst 1 ster en dan pas deleten..

  15. Ik snap niet dat mensen nog shazam gebruiken. Soundhound werkt vele malen prettiger.

  16. Soundhound <3

  17. Soundhound ftw

  18. Wat raar!

    Shazam was een van de eerste pronk-apps voor de iPhone. Zij moeten als geen ander begrijpen dat mensen die voor een premium prijs een iPhone kopen en daarna ook nog eens graag betalen voor apps, geen zin hebben in reclame. Dat doe je gewoon niet.

    Laatst zat bij dwdd een kind van 14 dat apps maakt. Hij had geen ads in z’n apps omdat te lelijk. Zulke kinderen moeten we meer hebben.

  19. Offtopic: Wat een lief hondje! :]
    Voor de rest gebruik ik al tijden Soundhound. 😛

  20. jahh zoiso vind ik het gewoon stom om reclame’s op je lockscreen te krijgen… op den duur gaat er toch een knopje om in jezelf: slide to delete app

  21. Steve Jobs zou zich omdraaien in zijn graf.

  22. Belachelijk!

    Niemand wil toch Kelly Clarkson ontmoeten…

  23. Zo, die is verwijderd. Ik doe nooit moeilijk over reclame….dan gaat de app gewoon de virtuele papierbak in.

    Soundhound, zeiden zeiden julie?

  24. Push notificaties gaan gewoon uit voor shazam;)

  25. Origineel geplaatst door YLA GIdd push weegt op je batterij.. Dus enkel op nuttige badges apps zoals IM

    Nou de impact op de accuduur is echt minimaal, tenzij je 25 ‘push’ berichten per minuut ontvangt is er niks aan de hand.

  26. @kevins: Inderdaad 777 poker.. irritant, en je kant het niet eens uit zetten! :S