Apple bestelt 50 miljoen iPhone NAND-chips bij Samsung
Samsung Electronics heeft klanten laten weten dat ze de komende tijd minder leveringen van NAND-flashchips tegemoet kunnen zien. De oorzaak is volgens Digitimes een gigantische bestelling van Apple: maar liefst 50 miljoen 8GB NAND flashchips zijn besteld, voornamelijk om te worden gebruikt in de Apple iPhone. Samsung zegt dat ze de levering aan andere klanten in juli drastisch zullen verlagen.
De levering wordt ook beperkt door een planningsfout van Samsung in mei. In april en mei besloot de chipmaker om minder capaciteit voor NAND-flashproductie te reserveren, om overschotten te voorkomen. In juli zouden deze reducties voor het eerst merkbaar moeten zijn. Toch vragen bronnen van Digitimes zich af of de megabestelling van Apple wel zoveel impact zal hebben: Apple had in juni al 25 miljoen ‘8GB-equivalente’ NAND-flashchips bij Samsung besteld, dus deze extra bestelling kan er ook nog wel bij. Hoe de productie verder verloopt is vooral afhankelijk van de vraag hoe goed de iPhone 3G zal verkopen.
8 reacties
Bacillus
Ik krijg op deze manier toch een hele vreemde indruk van deze industrie. Als het om planning gaat zou je toch een wat langer tijdwindow verwachten. Of zit Jobs een half uurtje naar buiten te kijken (nadat hij een paar maanden de wereld heeft rondgevlogen) en zegt opeens “go make a few billion more of those”..?
PieterC
Dit is allemaal onderdeel van het hypen 🙂
jack
50 miljoen?!? wow.. maken ze ffskes.. dan zal die 25 miljoen iphones van 2009 wel niet gaan kloppen.. steve jobs is making money more than ever
Daniel van den Berg
Denk dat het 8 giga BIT is, dan heb je dus meerdere chips nodig om 8GB te bereiken.
Denni
Wow 50 miljoen. En dat terwijl eerst gepland was in 2008 maar 10 miljoen iPhones te verkopen. Ze zullen wel hoge verwachtingen hebben aangezien de prijzen van NAND-chips ook dalen. Was het dan niet beter om nu gewoon 10 miljoen te kopen, en dan over een paar maanden misschien een nieuwe bestelling te maken?(Of ze kregen natuurlijk filnke korting dat kan ook…)
JP.E
JiT-management
Ruud
ACHT? GB, dat hebben we toch bijna achter de rug.
Rickmeister
Ja… is 8gb niet van 2007? 16 en 32 moeten ze inkopen… niet 8gb…