Lezen en Schrijven 1: woorden leren op de iPad
De Nederlander Gerrit Procée draagt graag een steentje bij aan het taalgevoel van anderen. Zo bracht hij eerder al Zinnen Ontleden uit voor de iPad, een app waarin de taalkennis van (jong)volwassen danig op de proef wordt gesteld. Nu is het de beurt aan de allerkleinsten. Lezen en Schrijven 1 bevat drie speltypes waarin het kroost woorden leert lezen, woorden herkent en zelf woorden moet afmaken. Als het woorden herkennen goed gaat, kan er een heuse highscore mee worden gewonnen.
Lezen en Schrijven 1 leunt voor al zijn drie speltypes zwaar op het idee van herhaling. In alle drie de spelletjes komen steeds dezelfde woorden terug, die gebruik maken van de makkelijkste letters (bal), maar ook lastigere constructies (schep). Elk woord wordt altijd voorzien van een plaatje waardoor het makkelijk is de link te leggen tussen de betekenis en het woord. Bij het woorden leren en herkennen kun je op een letter drukken zodat die uitgesproken wordt. Dat gebeurt op een fonetische manier.
Alleen op het middelste onderdeel, waarin het draait om woorden herkennen, kan een highscore worden neergezet. Dat gebeurt in 20 vragen. Een goed, snel antwoord levert daarin 100 punten op. Foute antwoorden of hele trage antwoorden leveren minder punten op. Zo blijft na de eerste keer spelen nog de uitdaging om een hogere score te halen.
- Lezen en Schrijven 1 – Letters Lezen iPad iPhone onderwijs
Bij het woorden afmaken komen, net als in het woorden leren-speltype, steeds dezelfde afbeeldingen en woorden terug. De ontbrekende letter is echter niet altijd dezelfde. Omdat de opdracht niet stopt na een gegeven aantal woorden, kan je het door en doorspelen. Zo moet door herhaling duidelijk worden dat hand eindigt op een d, niet met een t. Lezen en Schrijven 1 is een leerzame app voor een zacht prijsje.
Downloaden: Lezen en Schrijven 1 (€0,79, werkt ook op iPhone)


13 reacties
Gwendolyn
Leuk! Maar helaas doet de download link het niet.
stardust
Helaas is de link niet correct :-(id=
Krijg ik als antwoord 😉
Bart Breij
@Gwendolyn: @stardust: Nu wel. 🙂
Milow
De link werkt helaas niet
stardust
@bart,
De maker zal u dankbaar zijn, nu heb ik het gekocht. 🙂
Murdock
Ziet er leuk uit, spijtig dat de link niet meer werkt
Murdock
Ik heb het ook aangekocht
Ingrid
Heb de app ook juist gekocht? Mocht iets meer geluid bij zijn maar voor de rest prima prijs/kwaliteit.
Poloboy
Belgische apps bouwer iCapps heeft ook reeds verschillende van deze soort apps uitgebracht.
KIDDO APPS – Kiddo Words volgende zijn ook te vinden in deze categorie ( Numbers en 123)
De Taalbende
Misome
Ook de nieuwe app Dragonfly heeft deze mogelijkheden en meer…
Yvonne
Mijn zoontje (5 jaar) is er helemaal blij mee. Hij roept tegen iedereen dat hij kan lezen en wijst alle geleerde letters nu aan in tijdschriften en kranten. Het stimuleert en ziet er goed uit.
zemzem