Toch geen Lemmings op de iPhone
Vorig weekend postten we het nieuws dat er een gratis versie van de klassieker Lemmings aan zit te komen. Dat gaat niet door, want de rechthebbende partij, Sony, heeft laten weten er niet van gediend te zijn dat Mobile 1UP hun rechten gebruikt voor een iPhone-game. De ontwikkelaar zal het werk aan de verschillende versies van het spel moeten staken.
De reactie van Sony was wel te verwachten, want het bedrijf heeft er directe belangen bij. Zo zullen er in de nabije toekomst alleen nog maar Lemmings-games op Sony-platformen uitkomen, zoals de PSP en Playstation 3. Ontwikkelaar Mobile 1Up zegt geprobeerd te hebben de rechten te kopen, maar dat is ze niet gelukt. Sony is momenteel zelf niet bezig met een titel uit de Lemmings-franchise en het is inmiddels alweer ruim drie jaar geleden sinds er een Lemmings-titel uit is gekomen.
Lemmings is een spel waarin je ervoor moet zorgen dat de lemmingen het einde van het level bereiken. De levels zitten vol met obstakels en aangezien lemmingen als een kip zonder kop doorlopen, is het nog een behoorlijke klus. Zo kun je trappen bouwen om hoogten te bereiken, graven om juist een verdieping lager uit te komen en ze zelfs met een parasolletje van platformen laten afspringen. Lemmings was begin jaren negentig één van de populairste videogameseries.
31 reacties
oentje13
Wel flauw van Sony, als ze gewoon hadden gezegd dat het mocht maar dat ie er 1 euro voor moest vragen en dat zij de helft kregen, hadden ze er nog wat aan verdiend.
Marie
Ahhh nee hè?! Hier keek ik echt naar uit! Sneu ook voor de ontwikkelaars!
Jasper
Hoezo sneu? Jij zou er ook niet vrolijk van worden als iemand geld van jou gebruikte om een spel te ontwikkelen waar jij helemaal niets aan hebt..
Alleen wel jammer dat sony niet in onderhandeling is gegaan en samen het spel voor 80 cent op de markt hebben gebracht.
Melvin
Jammer 🙁 had er zo erg op gehoopt
Dennis
Dat is wel mega jammer zeg ! Lemmings rulez !
Loa Loa
Balen!
Frank van Manen
-1 voor Sony..
JSM
was ook te mooi om waar te zijn, gratis officiele lemmings op de iphone
Daejji
Echt jammer! Ideaal spel voor op de iPhone zou dit zijn…. Veel speelbaarder dan die FIFA crap en army zooi die totaal niet lekker spelen op de iPhone
rutger
Jammer. Had me erg leuk geleken…
PLi
-1 voor Sony
Cor
-1!? Eerder -10 Lemmings is een leuk spel. Boycotten!
Madmax
Werkt al lang op je iPhone, niet perfect en zonder geluid maar leuk genoeg om oude herinneringen op te halen: http://www.elizium.nu/scripts/lemmings/
Marco
Ik heb lemmings op de iphone staan en werkt perfect hoor.
Zeer leuk spel.
(Red.) Niet de officiële versie.
karel-willem
Als je ‘Lets Goooo!’ er niet bij hoort, is er natuurlijk niets aan.
; )
Rens
Balen, keek er naar uit. Ik koop dus mooi geen 3,5″ diskettes meer van Sony! Dan maar Nashua, zijn ook goed.
aa
🙁 🙁 🙁
Sam
Balen, leek me weer een leuke game voor op de iphone,
dom van sony, hier hadden ze slapend geld mee kunnen verdienen.
Roald
ow echt jammer gelukkig heb ik hem al een week op mn iphone staan,een jailbreak en even googlen doet wonderen:)
Dyorcy
Ik heb hem al een tijdje op me iphone gelukkig !!
Wyando
🙁 (Davoor zou ik zelfs 3 tot 5 Eur betaald hebben)
mglat
BOOOOOOEEEEEEE
Mike
…shit….
Medusah
Jammer,zeg! Maar wat leuk dat zoveel mensen dit -toch oude- spel waarderen. Speelde de eerste reeks (passend op een 3,5″ floppy) nog onder Dos. Zucht…
Hionimi
Ik vond Sony sowieso al baggerzooi, komt dit er nog bij….
Bart Louwers
Jammer.
Dan maar ogen open voor alternatieven?
Of heeft Sony recht op het hele idee van Lemmings?
Troye
Vreemd, mijn vriend heeft Lemmings op zijn iPhone met identiek dezelfde graphics.. was dat dan een emulator?
Johannes
*start Lemmings op*
*start andere versie van Lemmings op*
Toch gek, deze werken gewoon. Silly Sony…
Johannes
@Red: Gewoon een Appstore versie
Sonja
Jammer! 🙁
Mireille005
Welke dan?
Thanks! 😀 Leuk om zelfs zonder geluid te spelen! Zelfs gewoon op de laptop.