CyDelete: verwijder jailbreak-applicaties vanaf je SpringBoard
In Cydia verscheen vandaag CyDelete. Hiermee is het mogelijk om de applicaties die je via Cydia hebt geïnstalleerd op dezelfde manier te verwijderen als je gewend bent met de officiële iTunes-applicaties. Dat wil zeggen dat je je vinger ingedrukt houdt op de applicatie en dat daarna het welbekende kruisje verschijnt.
Normaal gesproken moet je altijd eerst Cydia opstarten om een jailbreak-applicatie te verwijderen. Dat kan behoorlijk lang duren, als je veel repo’s geïnstalleerd hebt. Nu is dat niet meer nodig. Nadat je op het kruisje hebt gedrukt bij de jailbreak-applicatie zoekt CyDelete (dat op de achtergrond draait) de applicatie op en vraagt of je de applicatie wilt verwijderen. Daarna wordt de applicatie gedeïnstalleerd.
Dit gebeurt allemaal rechtstreeks vanaf je SpringBoard. Om de applicatie eventueel opnieuw te installeren zul je wel Cydia moeten opstarten. Al met al een handige en tijdsbesparende aanvulling voor de jailbreakers onder ons.
CyDelete is verkrijgbaar via de Big Boss repo.

Deze lijsten zijn gebaseerd op afgelopen week. Een aantal van de toen gratis apps heeft inmiddels weer een prijskaartje.
31 reacties
peter
Mooi dat ventje van Wolfenstein onderin beeld 🙂
shapezzz
Handig, ff proberen 🙂
Bas
Heb deze eerder vanmorgen al gedownload, prima app!
iMario
Zit eigenlijk te wachten op een optie (zowel van CyDelete en de App Store zelf), zodat je meerdere tegelijk kan selecteren en verwijderen. Dat zou wel heel erg fijn zijn!
Kluppergeist
Had deze ook al uitgetest, kon er niet mee overweg
Voorlopig overheerst die Apple-interface toch nog voor mij 🙂
Bas
Handige add-on. Overigens is het gemaakt door DHowett. (tevens de gene die de gratis versie van Colloquy, Colloq, beheert)
Jelle
Nice, zat ik toevallig vanmorgen nog aan te denken. Mooie toevoeging. Ga hem direct installeren.
Jeroen
Heel handig, zag het vanmorgen in de store en gelijk erop en zelfs al twee keer gebruikt.
Dit is handig.
Tim
Aaah dit is idd erg handig! Een jailbreak brengt zoveel mooie extra’s mee,super dat ze dan ook nog is aan de gebruiksvriendelijkheid denken.
Superzemie
handig!!
junero
ik vraag me af of saurik dit allemaal zelf codeer, volgens mij zit hij dag en nacht te coden
BamiHap
Ik kan hem niet vinden.. in cydia?
oli4
Weet iemand of dit veel geheugen kost als het altijd op de achtergrond draait? Ik vind mn iPhone soms al erg sloom.
albir
getest en goedgekeurd !
wes
Haalt het ook echt alles weg van het onderdeel dat je verwijderd?
Tom
Geïnstalleerd, maar vervolgens waren m’n instelling in winterboard allemaal ongedaan gemaakt. Ik winterboard weer opstarten stond “transparent dock”, “no undocked icon labels” en “no docked icon labels” gewoon nog aangevinkt. Verschillende keren opnieuw aangevinkt en telkens mn springboard herstarten maar er veranderde niks. Harde reboot, veranderd niks. Wederom verschillende keren aan- en afgevinkt en springboard herstart. Nog steeds niks. Saurik aangezet in winterboard, werkte wel. Weer uitgezet, en vervolgens werkte de andere instellingen in winterboard ook weer. Raar maar waar.
Het werkt uiteindelijk dus en ik ben er blij mee, érg handig!
Bedankt voor de tip 😉 !
mmlinx
cool, hier zat ik ook al op te wachten. uninstall van apps in cydia was irritant… vooral als je veel apps uitprobeerd.
mwagena
Ik kan ‘m niet vinden in cydia. terwijl ik wel BigBoss repo heb 🙁 any idea?
Thomaspilot
Het was even zoeken maar werkt idd prima, erg hadig! bedankt voor de tip. Nu wachten op 3.0
Erik
Super handig. ik heb redelijk veel app’s uit cydia. waarvan ook redelijk wat *** apps, kan ik zo makkelijk weer direct verwijderen.
Sjowol
Extreem f-ing cool!
Ichigo
Zo handig :), hief je tenminste niet cydia te starten. Oh nu weet ik waarom jullie Wolf 3D verwijderen, het werkt niet!!
maxyi
Direct meenemen die hap :D… Dit lijkt op zo’n funtie in kate (dat domme programma van R.I.P. dev). @mwagena:
Misschien ff repositories refreshen 😛
Dylan
Echt de eerste keer was ik van huh kan ik die niet deleten, wat stom
En nu kan het gewoon super vet
Mwagena
@maxyi: ‘ve done that smartass..
Jean-Paul Horn
Iemand probeert je te helpen en krijgt dit commentaar? Lekkere gast ben jij.
Niels
ik zie een weerspiegelend dockje op de afbeelding, ipv de metalen-look die de iphone normaal heeft.. hoe kan dat?
Mwagena
@Jean-Paul Horn: excuses voor dat dan, maar hij kwam
Me wat spottend over.
Mario
Wolf 3D yeaaaah !
Direct gekocht in AppStore : schitterend spel !
Thomaspilot
Het werkt goed maar euh ? hoe kan je zo’n 5 iconen dock instellen? Ik heb al winterboard!
iPhonefreak
Typ voor de grap eens “5 iconen dock” in bij google…
Pff….