De app van de Nederlandse Publieke Omroep heeft een update gekregen waardoor het kijken van video’s makkelijker is geworden op momenten dat je geen geluid af kunt spelen. De app heeft namelijk een functie gekregen om ondertiteling aan te zetten, zodat je mee kunt lezen met de video’s. Ook heeft de player een nieuwe terugspoelknop en kun je preciezer scrubben.
Nederlandse ondertiteling in video’s van NPO-app
Bij het afspelen van een video kun je in de NPO-app nu ondertiteling aanzetten. Dit is bijvoorbeeld handig als je een video wil kijken, maar niet in de mogelijkheid bent om het volume hard aan te zetten of een koptelefoon op te doen. In de speler vind je nu rechtsonder een knop met de letter T. Tik deze aan er wordt Nederlandse ondertiteling getoond. Dit is echter niet alleen handig om in alle stilte naar een video te kijken, maar is ook een prettige functie voor doven en slechthorenden. Dankzij deze functie wordt de app een stuk toegankelijker voor mensen met een gehoorbeperking.
Bovendien is de speler ook op andere punten aangepast. Zo is er een nieuwe terugspoelknop toegevoegd, waardoor je in één keer dertig seconden terug kan spoelen. De update-omschrijving maakt ook melding van een verbeterde scrubfunctie, waardoor je makkelijker naar een bepaald punt in de video kan gaan. Tot slot zijn er de nodige bugs en fouten opgelost, zodat de app beter werkt.
De NPO-app werd afgelopen december in een nieuw jasje gestoken. Het design ging helemaal op de schop, waardoor het hamburgermenu verdwenen is en plaatsgemaakt heeft voor vier knoppen onderin het scherm. Gebruikers hopen al een hele tijd op een versie voor de Apple TV, maar dit lijkt nog er nog niet echt van te komen. Wel heeft de NOS een app voor de Apple TV uitgebracht.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- Meta brengt losstaande app voor Meta AI uit (maar wij kunnen er nog niet zo veel mee) (30-04)
- Bellen via de browser: 'Webversie WhatsApp krijgt optie voor (video)bellen' (29-04)
- WhatsApp gaat spraakberichten vernieuwen: dit verandert er (28-04)
- WhatsApp vanaf nu met extra beveiligde chats: zo krijg je meer privacy (23-04)
- Betalen om je account te delen? Ook bij HBO Max zul je eraan moeten geloven (en zoveel betaal je in de VS) (23-04)
Nog steeds geen Apple TV??? Blijven ze nu echt vasthouden aan Airplay? Het is echt niet te geloven dat ze zo achterblijven.
Idd wat Otto zegt. Misschien kijken ze naar de markt, misschien zijn er te weinig Apple TV 4 gebruikers in het geheel.
Maar sowieso erg blij met de update. Hulde!
Chromecast = TT888 werkt goed.
Apple TV 4 is TT888 helaas alleen zichtbaar wanneer je airplay / synchroon gebruikt.
Het is echt te hopen dat ze nu vaart maken met een native app voor de Apple TV…
fijne app maar mis nog steeds sync van favorieten (mijn NPO)
Hoe moeilijk kan het zijn een app geschikt te maken voor Apple TV (4). Ik dacht dat wij in Nederland zo vooruitstrevend waren, zelfs daarin zijn de Belgen voor op ons.
Off topic: telkens wanneer ik iets lees over “hamburger menu” dan springt er “i am loving IT” in mijn kop…