iPhone Fold/Ultra concept

‘Het wordt iPhone Duo’: hier zijn vier dingen over de opvouwbare iPhone die we nog niet wisten

Geen iPhone Fold en ook geen iPhone Ultra: de nieuwe opvouwbare iPhone gaat volgens een betrouwbare bron toch echt iPhone Duo heten. Tegelijkertijd deelt hij nog drie andere eigenschappen die we nog niet wisten.

Misschien wel het grootste vraagstuk van de opvouwbare iPhone is hoe Apple het toestel gaat noemen. In het geruchtencircuit werd het lang de iPhone Fold genoemd en intern zou Apple het de iPhone Ultra noemen, maar Mark Gurman van Bloomberg is nu stellig: het wordt echt iPhone Duo. In zijn last-minute verslag voor het grote iPhone-event deelt hij nog enkele andere details.

#1 Naam: iPhone Duo

De naam iPhone Duo komt niet helemaal uit de lucht vallen. Een aantal dagen geleden dook er een bron op die speculeerde dat Apple voor Duo zou kiezen, vooral omdat Face ID ontbrak en er geen telefotolens op zit. Dat maakt de naam iPhone Ultra onlogischer, omdat het ten opzichte van de iPhone Pro-modellen in dit opzicht niet per se “ultra” is. De naam suggereert dat het het allerbeste model is, net zoals bij de Apple Watch en Apple’s eigen Apple Silicon-chips. Bovendien past iPhone Duo beter in het rijtje met andere modellen die eveneens drie letters hebben: iPhone Air en iPhone Pro.

Bekijk ook
iPhone Fold, via https://www.macrumors.com/2025/09/02/foldable-iphone-foldable-ipad-launch-dates/

Geen Ultra, maar Duo? Zo zou Apple’s opvouwbare iPhone ook kunnen heten

Over de naam van Apple’s eerste opvouwbare iPhone bestaat nog altijd veel onzekerheid. Fold en Ultra werden al genoemd, maar nu duikt ook iPhone Duo op als naam.

#2 Schrijven: werkt met Apple Pencil

De iPhone Duo werkt volgens diezelfde Mark Gurman met de Apple Pencil. Eerder beweerde hij nog dat Apple een speciaal model van de Apple Pencil overwoog, maar daar toch vanaf zag. In welke vorm de iPhone Duo nu de Apple Pencil ondersteunt, is nog maar de vraag. Kun je daar dezelfde Apple Pencil als voor de iPad voor gebruiken? Kun je hem eraan vast klikken? Of komt er toch een speciaal model? Die details geeft de bron helaas niet.

Bekijk ook
iPad Pro M5 met Apple Pencil Pro

‘Apple overwoog Apple Pencil voor iPhone Ultra, maar ziet er om deze reden toch vanaf’

De Apple Pencil is al jaren een populair accessoire voor de iPad. Maar nu de opvouwbare iPhone bijna het formaat van een iPad mini krijgt, komt ook de Pencil weer in beeld. Sterker nog: Apple overwoog een speciaal model Apple Pencil voor de iPhone Fold uit te brengen.

#3 Kleur: wit en donkerblauw

De kleuren die je volgens de bron kan verwachten, zijn wit en donkerblauw. De witte variant ging al langer in het geruchtencircuit rond, maar de donkerblauwe versie zijn we nog niet heel vaak tegengekomen. In eerdere berichtgeving zei Gurman nog dat hij verwachtte dat Apple (naast wit/zilver) zou kiezen voor iets als grijs of zwart. Met donkerblauw krijgt de iPhone Duo toch iets meer kleur. Overigens is donkerblauw niet helemaal verrassend, want er doken eerder online al onderdelen op in deze kleur.

Bekijk ook

Welke kleur iPhone Duo kies jij? Deze twee nieuwe kleuren zijn er

De iPhone Duo valt niet alleen op door zijn opvouwbare ontwerp, maar ook door de afwerking. Je kunt bij Apple’s eerste opvouwbare iPhone uit twee kleuren kiezen.

#4 Release: komt in oktober

Tot slot een kleine teleurstelling: de iPhone Duo wordt niet meer in september verwacht. Hoewel Apple het model vandaag wel gaat aankondigen, is de release pas gepland voor ergens in oktober. Eerder zei Gurman nog dat hij verwacht dat het toestel tegelijkertijd of hoogstens een paar weken later komt dan de iPhone 18 Pro-modellen. Een release in oktober betekent een vertraging van minstens twee weken, maar dit zou op kunnen lopen tot maximaal zes weken. Of hij ook meteen in Nederland komt, is nog niet duidelijk.

Vanavond zullen we alle details pas echt weten. Om 19:00 uur Nederlandse tijd onthult Apple de iPhone Duo, samen met de iPhone 18 Pro-modellen en meerdere nieuwe Apple Watches. Je kunt alles live volgen op iCulture. In een uitgebreid liveblog lees je alle aankondigingen terwijl ze gedaan worden en uiteraard hebben we ook aparte artikelen waarin we de nieuwe producten verder uitdiepen.

Bekijk ook
Close-up van Apple logo van uitnodiging iPhone-event van 2026

Samenvatting: Dit heeft Apple aangekondigd tijdens het grote iPhone Duo-event

Tijdens het grote iPhone-event van 2026 heeft Apple drie nieuwe iPhones, twee nieuwe Apple Watches en een setje AirPods aangekondigd. Lees in deze samenvatting van het iPhone Duo-event alles wat je moet weten.

Meld je aan voor de iCulture nieuwsbrief

Ontvang het belangrijkste Apple-nieuws, de beste tips en meer direct in je inbox!

  • Het belangrijkste Apple-nieuws
  • Gemaakt voor iedere Apple-fan
  • Dagelijks of wekelijks, jij bepaalt
  • Ieder moment opzegbaar
Lees de 6 reacties

iPhone Duo

De iPhone Duo is de eerste opvouwbare iPhone van Apple. De iPhone Duo heeft aan de voorkant een 5,4-inch display, dat je als een boek openvouwt. Het toestel heeft een paspoort-achtig formaat, dus is iets breder en minder hoog. Als je hem openvouwt, krijg je een groter horizontaal iPad mini-achtig display van 7,6-inch. Apple heeft iOS op allerlei fronten aangepast. Zo zit de interface van veel apps aan de rechter zijkant, zodat het altijd binnen handbereik is. Er zit Touch ID op, zodat je het zowel gesloten als open kan gebruiken. Aan de achterkant zit een dubbele 48-megapixelcamera. Het voorste scherm heeft een 12-megapixel Center Stage-camera in de hoek, terwijl het binnenste scherm een frontcamera achter het display heeft.

iPhone Duo camera
Alles over de iPhone Duo iPhone Duo releasedatum iPhone Duo prijzen iPhone 2026 line-up Alles over de iPhone 18 Pro

6 reacties

Ik was entousiast bij de release van de eerste iPhone. Ook bij de iPad. Kritischer bij de Apple Watch, maar draag ik inmiddels ook al jaren. De Vision Pro snap ik ook. Ik ben dus echt gevoelig voor alle nieuwe devices. Maar wat is het nut van een opvouwbare iPhone? Ik ken mensen met een opvouwbare samsung, maar wat is het voordeel? Alleen een groter scherm?

Waneer komt er weer een nieuwe instapmodel van de iPad? Deze nieuwe ‘Duo’ is voor Jan Modaal inmiddels bijna onbetaalbaar geworden.

Inderdaad, het grotere scherm. Het lijkt me heerlijk om een relatief kleine iPhone op zak te kunnen hebben, en deze te kunnen uitvouwen als de situatie vraagt om een groot oppervlak.

Klapbaar dubbel vouwen niet voor mij
zit ik niet op te wachten wel de 18 en nieuwe homepod

2TB bijna 4 ruggen en dan geen MagSafe…

Triest

Plaats een reactie

Off-topic reacties worden verwijderd. Linken naar illegale bronnen is niet toegestaan. Respecteer onze algemene gedragsregels. Gebruik voor eventuele spelfouten of andere opmerkingen met betrekking tot het artikel s.v.p. onze artikelrapportage. Voor opmerkingen over ons moderatiebeleid kun je ons contactformulier gebruiken. Reacties met betrekking hierover worden als off-topic beschouwd.

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactiegegevens worden verwerkt.

Meld je aan voor de iCulture nieuwsbrief

Ontvang het belangrijkste Apple-nieuws, de beste tips en meer direct in je inbox!

  • Het belangrijkste Apple-nieuws
  • Gemaakt voor iedere Apple-fan
  • Dagelijks of wekelijks, jij bepaalt
  • Ieder moment opzegbaar