
BlogPress: weblog iPhone-applicatie voor Blogger gebruikers
Voor de bloggers onder ons die gebruik maken van Blogger, de weblogdienst van Google, is er nu goed nieuws. Omdat Blogger tien jaar bestaat is er een gratis versie uitgebracht van BlogPress, de software om via de iPhone je weblog te updaten. Schrijf berichten in een WYSIWYG-editor, voeg foto’s toe in berichten en plaats met simpele handelingen hetzelfde bericht op meerdere weblogs.
Berichten kunnen in horizontale mode gemaakt worden om sneller artikelen te kunnen schrijven. Foto’s die je in de gratis versie uploadt kunnen opgeslagen worden in je Picasa-account, de fotodienst van Google. Of gewoon in je BlogPress publieke album. Er wordt automatisch rekening gehouden met thumbnails en volledige grootte van plaatjes die je upload.
Er is naast de gratis versie ook een volledige versie van BlogPress. Hierin is het ook mogelijk om je artikelen op andere platformen dan Blogger te plaatsen. Denk hierbij aan MSN Live Spaces, WordPress, MovableType, Drupal , Joomla, LiveJournal en Typepad. Betere integratie van het uploaden van foto’s. De configuratie van het uploaden van foto’s wordt in de volledige versie voor alle platformen automatisch afgehandeld. In de volledige versie heb je ook de mogelijkheid om zelf video’s te uploaden naar je weblog. Je video’s worden opgeslagen in je YouTube-account. Uiteraard kan het opnemen van video alleen met de iPhone 3GS.
- Blogpress – Artikel schrijven
- Blogpress – Opstartscherm
- Blogpress – Dashboard
- Blogpress – Wijzig eigenschappen plaatje
- Blogpress – Instellingen
- Blogpress – Selecteer platform
- Blogpress – bloggen op de iPhone met Blogger
Downloaden: BlogPress Lite (gratis) en BlogPress (€ 2,39)
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Nice! Toch maar eens uitproberen
Gebruik het al een paar dagen en ben erg te spreken over deze app. Werkt echt prima. Niet te veel toeters en bellen (gelukkig) en doet wat het moet doen.
Blogger? gebruikt iemand dat nog?
Posterous FTW! 🙂
De full app ziet er trouwens overzichtelijk uit. Netjes.
Dat is heel fijn.
ik wilde het ook al proberen bij mijn vorige app nu.nl
Yep
Zeker. Al ruim 7 jaar! 🙂
Ik heb een tijd elke dag een blog geschreven, maar na een gegeven moment wil ik daar de tijd niet meer voor maken en wordt het nooit meer geüpdate. Ik houd het dus bij Twitter, mochten mensen willen weten wat ik doe/heb gedaan. Ook al moeten deze mensen hierdoor de diepgaande verhalen missen.
Wie interesseert het überhaupt het leven van de man in de straat? Ik ben nooit een blogfan geweest, laat staan dat ik zelf een blog heb.
Lijkt mij wel handig, ik heb een blogspot en die wordt regelmatig geupdate
Gelukkig zijn we niet allemaal zoals jij en is de wereld een stuk kleurrijker!
Er zijn mensen die wel schrijven voor familie en vrienden die dat erg kunnen waarderen. Voor die mensen en de mensen die Blogger gebruiken is zo’n app erg handig.
@Peter: Daar heb je een punt. Ik had het vooral over mensen die je niet kent. Zo’n blog is in mijn ogen een medium om alle mensen te laten zien hoe belangrijk je jezelf wel niet vindt.
Maar inderdaad, voor familie en vrienden kan dit wel leuk zijn. Hierbij denk ik dan als je in het buitenland woont of op stage bent.
@Andrade: Interessant. Ik zie namelijk 80% van de websites die ik bezoek zijn opgezet als weblog. In principe is iPhoneclub ook een weblog. Ontzettend veel bedrijven hebben een weblog. Het maakt de communicatie met haar klanten een stuk persoonlijker. Just my 2 cents. Ben benieuwd wat jouw dagelijkse websites zijn die je bezoekt en hoeveel daarvan een weblog zijn ;-).
@Mike van Hoenselaar: Nogmaals, ik heb het over persoonlijke webblogs. Ik zie niet hoe deze website persoonlijk kan zijn, zo ook niet diverse voetbalnieuws sites, … en dan zwijg ik nog over de porno sites …
Dus die 80% die jij bezoekt staat totaal los van het percentage dat ik bezoek. Al een geluk dat we verschillend zijn, niet ? 😉
@Andrade: Dat kan. Er zijn genoeg mensen met een weblog die zich niet belangrijk willen of moeten vinden. Ik denk dat als je met wat bloggers praat dat je daar snel achter bent. Eigenlijk is iPc ook een persoonlijke weblog alleen daar zijn gewoon wat mensen bij aangehaakt ;-). Maar goed, er wordt steeds minder geblogd. Kijken wat je van Twitter en Facebook vind dan ;-).
Ik doe niet aan Facebook en niet aan Twitter :-p
Als ik foto’s wil bekijken van vrienden (Facebook) dan log ik even in op het account van mijn vriendin.
Ik ben kwestie van het principe niet mee te gaan in hypes.
Dus uiteraard vind ik de iPhone geen hype !
Genoeg gepost, want het begint al een beetje een persoonlijke blog te worden zo lijkt het. 😉
Handig! Ik heb twee kleine blogs op blogspot en die kan ik nu lekker vanaf m’n telefoon updaten. Ik ga gauw die app installeren.
Handig nu kan ik via JOOMLA© mijn website updaten
Ik ben wel benieuwd naar je ervaring met deze app in combinatie met Joomla!. Heb je hier nog een aparte extensie binnen Joomla! voor nodig? Kun je hiermee artikelen editen en bijv. ook afbeeldingen toevoegen?