Apple gaat native Apple Watch-apps tonen op WWDC 2015
Apple gaat tijdens ontwikkelaarsconferentie WWDC 2015 native apps voor de Apple Watch tonen. Dit vertelde Apple’s Senior Vice President of Operations Jeff Williams tijdens Code Conference in Los Angeles. De native apps draaien zelfstandig op de Apple Watch, waardoor er geen constante verbinding met de iPhone vereist is. Ontwikkelaars krijgen tijdens WWDC een preview van deze zelfstandige applicaties. In de herfst van 2015 verschijnen de eerste native apps voor de Apple Watch.
Op het moment worden apps op de Apple Watch draadloos vanaf de iPhone ingeladen. Dit zorgt ervoor dat je geen apps hoeft te installeren, maar deze draadloze Watch-apps zijn tegelijkertijd vrij traag. Dit bleek ook in onze eigen Apple Watch-review een groot kritiekpunt. De nieuwe native apps staan op de Apple Watch geïnstalleerd, waardoor een groot deel van deze snelheidsproblemen wordt opgelost.
De Apple Watch-apps krijgen rechtstreeks toegang tot bijvoorbeeld de sensoren van de Apple Watch, waardoor bijvoorbeeld een sportapplicatie je hartslag kan meten. Voor verbinding met het internet of het gebruik van gps is de Apple Watch nog wel afhankelijk van de iPhone.
Lees ook: WWDC 2015 is hét moment om zelfstandige Apple Watch-apps te tonen (opinie)
Apple Watch
De Apple Watch is de smartwatch van Apple. Het allereerste model verscheen in 2015 en daarna verscheen er elk jaar een nieuwe generatie. Met de Apple Watch kun je je hartslag meten, berichten ontvangen en versturen, apps installeren en betalen met Apple Pay. Wil je een Apple Watch kopen, bekijk dan de verschillende Apple Watch-modellen die momenteel verkrijgbaar zijn. Je kunt je smartwatch steeds een ander uiterlijk geven met Apple Watch-horlogebandjes.

17 reacties
tim
Dus wachten op apple watch “2”
Bastiaan Vroegop
@tim: Hoezo wachten? Als de native apps vanaf deze herfst verschijnen, zit het er dik in dat de Apple Watch 1 ze ook ondersteunt. De Watch 2 verwacht ik op z’n vroegst pas in maart 2016.
tim
@Bastiaan Vroegop: het geheugen van de apple watch word dr niet meer op… En t is maar 4GB
iphone_user
De apps hoeven niet groot te zijn en kunnen met een OS update mee geïnstalleerd worden. Prima dus op de watch 1 te doen. En het is maar afwachten om de hoeveel tijd er een Watch komt. Een sierraad gaat over het algemeen langer dan 1 jaar mee. En apple verkoopt dit echt als een sierraad.
Peabz21
Eens met Tim. 4GB is gewoon weinig voor apps en zeker niet futureproof. Als er dan ook nog gps wordt ingebouwd in versie 2, dan zou ik inderdaad liever wachten tot voorjaar 2016.
MLVC
Helemaal niet gezegd dat er in 2016 een nieuwe watch komt, en deze native apps zijn natuurlijk gemaakt voor watch versie 1….
tim
@iphone_user: een iPhone gaat dus ook maar 1 jaar mee?
En anders moet er een hardware upgrade komen naar bijv. 8 of 16 Gb
icultureuser1000
Apps voor een watch zullen veel (vooral grafisch) veel simpeler zijn dan voor de iPhone daarbij is t scherm en de bedieningselementen ook veel beperkter. Deze apps zullen echt niet veel groter zijn dan een paar mb.
Ed
@icultureuser1000: kijk dat is goed nieuws
Daniel
Er zit 8GB opslag in de Apple Watch.
Dennis
Ik heb het idee dat er zo snel niet een tweede Apple Watch komt. Simpelweg: hoe ga je dat verantwoorden naar die enkelingen die de Watch Edition (17.000 euro) hebben gekocht. Daarnaast verkoopt men het als sierraad.
Mijn Watch gister binnengekregen, en na de software update moet ik zeggen dat de snelheid me alles meevalt. Na Watch OS 1.0.1 is het aardig op gang. Ondervind met mijn iPhone 6 nauwelijks vertragingen en de batterij is prima: heb er vandaag de eerste dag helemaal mee gered van 7 vanochtend tot nu. Nu aan de lading met nog 27% over. Prima toch?
Jonathan
Ze gaan de goede kant op.
Nog even en hij kan hetzelfde als de pebble.
Ed
@Jonathan: alleen dan beter en mooier 🙂
Flieps
Reken maar dat er volgend jaar een Watch 2 komt. De sjeik koopt weer een nieuwe Edition en op dit forum klagen de early adapters. De Watch 2 heeft meer opslag, meer geheugen, is dunner, heeft een betere batterij. De Watch 3 (2017) is nog beter en mooier en mogelijk zelfs kinetisch vanwege een ‘amazing new technology’
MLVC
@Flieps: Kun je me meteen de winnende nummers van de komende trekking van de staatsloterij doorgeven, als je dan toch bezig bent met de toekomst te beschrijven?
Peter
Ik heb de Apple watch van af het begin.
Heel goed apparaat. Batterij houd het makkelijk 24 uur uit. Blijf me verbazen over de perfecte koppeling met de iPhone
icultureuser1000
Ja dat zou ook zo zijn met de Apple tv. En wat voor extra’s zitten er op de 2014 en 15 versie? Oh ja die zijn er ook nog niet…
Volgends mij hebben de echte liefhebbers allemaal hun Apple watch besteld en lopen de bestellingen nu al flink terug. Dit zie je ook aan de levertijden. 7mei een spaceblack sport besteld levertijd nu op 2-3 weken. Als je er nu 1 in de store besteld zit je ook op 2-3 weken levertijd…